civic reference    podnikatelé Rozšíření zasněžování ve Ski areálu Nový Jimramov

Rozšíření zasněžování ve Ski areálu Nový Jimramov

Realizátor: SKI JIMRAMOV s.r.o.

Dotační titul: FV - Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2008

Realizace: 1.6.2008 - 30.9.2008

Poskytnutá dotace: 200.000,- (40% z celkového rozpočtu projektu)

 

kleo.jpg portishead-third-album-wallpaper.jpg phoca_thumb_l_kleo.jpg phoca_thumb_l_portishead-third-album-wallpaper.jpg phoca_thumb_l_tv_licence.jpg phoca_thumb_m_kleo.jpg phoca_thumb_m_portishead-third-album-wallpaper.jpg phoca_thumb_m_tv_licence.jpg phoca_thumb_s_kleo.jpg phoca_thumb_s_portishead-third-album-wallpaper.jpg phoca_thumb_s_tv_licence.jpg tv_licence.jpg

Sjezdový areál v Novém Jimramově je v současnosti rozdělen na čtyři různé oblasti. Jedná se o hlavní sjezdovku, snowpark, freeride a skicross.
Sjezdovka disponuje dvěmi vleky – jeden na hlavní sjezdovce je dlouhý 420 m a druhý ve snowparku je dlouhý 240 m. Sjezdový areál má dále k nutnému zabezpečení provozu stroje na úpravu povrchu sjezdovky a snowparku - skůtr a rolbu. Provozovatel kromě údržby areálu a jednotlivých vleků poskytuje i ubytovací služby, bufet, provozuje půjčovnu lyží a snowboardů, a v neposlední řadě poskytuje služby lyžařské školy.
V současnosti má areál k dispozici k zasněžování dvě sněžná děla a vysokozdvižné rameno od firmy Sufag.
Hlavní aktivitou tohoto projektu je zakoupení dalších dvou sněhových děl, která by výrazně přispěla k rozšíření kapacit areálu a k prodloužení zimní sezóny v tomto středisku.